FOREDRAG OM DUREWALL-METODEN OG NÆNSOM NØDVÆRGE®

Praktisk info

Lokation: Ude hos jer,

Kategori: Konflikthåndtering

Varighed: 45 min til 1½ time

Deltagerantal: Fra 50 personer

På et foredrag vil du blive introduceret til Durewall Metodens principper for forebyggelse og konfliktnedtrapning. Oplægget er praksisorienteret, tager udgangspunkt i virkeligheden på din arbejdsplads, og du får undervejs mulighed for at afprøve teknikker fra Durewall Metodens Nænsom Nødværge®.

Du vil blive introduceret til en række brugbare værktøjer, som alle kan bruges i praksis, og du vil derfor opleve, at du efter foredraget vil være bedre til at håndtere og forebygge fremtidige konfliktsituationer på din arbejdsplads.

Vi skræddersyr selvfølgelig også foredragene efter de forhold og behov, der hersker på din arbejdsplads.

Kontakt os

"*" indicates required fields

Kontakt os

"*" indicates required fields

Har du spørgsmål?

Uanset om du vil vide mere om vores kurser, har et konkret spørgsmål eller blot er nysgerrig på Durewall Metoden® og Nænsom Nødværge®, er du altid velkommen til at kontakte os. Udfyld formularen, så vender vi tilbage. Vi bestræber os på at svare hurtigt og tager gerne en uforpligtende dialog om, hvordan vi kan hjælpe jer videre.